Kozák Luca

Kozák Luca – U23 EB bronzérmes, junior EB ezüstérmes, U23 országos csúcstartó gátfutónő

Kozák Luca gátfutó a legfrissebb sportolónk a MAXnutrition szponzoráltjai között. Pár hónapja figyeltünk rá fel, és tudtuk, hogy ez a lány kell nekünk!

Fiatal kora ellenére nagyon céltudatos, megfontolt és hihetetlenül tehetséges, éppen ezért nagyon büszkék vagyunk arra, hogy sportolói csapatunk tagjává vált! Fogadjátok nagy szeretettel Luca bemutatkozását!

21 éves debreceni lány vagyok, most már azt mondhatom, hogy teljes mértékben profi atléta. De a sport mellett természetesen nagy hangsúlyt fektetek a tanulásra: jövőre fogok vegyészként végezni a Debreceni Egyetemen.

Fő versenyszámom a 100m-es gát és ennek a fedett pályás “verziója” a 60m-es gát. Az egész atlétikával kb. 13-14 éves koromban ismerkedtem meg, amikor a legjobb barátnőm hatására lementem a pályára, és annyira megtetszett, hogy azóta is ott ragadtam.

Az elmúlt 7 évben végig jártam a korosztályos világversenyeket, ifjúsági VB-n 7. voltam, junior EB-n pedig ezüstérmes.

Az idei szezon volt talán az eddigi legsikeresebb szezonom, hiszen amellett, hogy mind az U23 EB-n, mind az Universiade-n bronzérmet szereztem, részt vehettem életem első felnőtt Világbajnokságán is. A jövő évre még pontos versenynaptáram nincs, hiszen éppen hogy befejeződött a szezonom. Az biztos, hogy ott leszek a Fedett pályás Világbajnokságon március elején, valamint az augusztusi Európa Bajnokságon. Erre a két versenyre már idén megfutottam a szintet.

A 2017-es évem hosszú, fárasztó volt, de visszatekintve sikeresnek mondható és élveztem minden pillanatát. Márciusban a Fedett Pályás Európa Bajnokságon új utánpótlás csúccsal középdöntőt futottam. A szabadtéri szezonom fő versenye az U23-as EB volt, ahonnan éremmel szerettem volna hazatérni. A verseny előtt nem sokkal sikerült megdöntenem a saját utánpótlás csúcsomat és végül bronzérmet szereztem.

Készítettünk vele egy interjút is, amit itt megnézhettek: Luca interjú

2017 decemberében másodjára is átvehettem az “Év U23 Női Atlétája” díjat a Magyar Atlétikai Szövetségtől. Ez egy visszajelzés számomra, hogy jó úton haladok afelé, hogy sikeres felnőtt atléta váljon belőlem.

2018 januárjában a francia Val de Reuil-ben szerintem én voltam a legjobban meglepődve, amikor elsőként értem célba, hiszen a mezőny elég erős volt (a kétszeres fedett pályás Nia Ali is ott volt). Az eredményem pedig 8.09 másodperc lett (korábbi 8.14, amit tavaly futottam Belgrádban), ami új U23-as országos csúcs és szint a Fedett pályás Világbajnokságra is.